Wyszukiwanka ilościowa z głoską [sz]

Utrwalanie prawidłowej wymowy ćwiczonej głoski wymaga wielu powtórzeń. Im bogatszy i bardziej zróżnicowany materiał ćwiczeniowy, tym dziecko chętniej pracuje! Prezentowana karta pracy do utrwalania prawidłowej wymowy głoski [sz] w różnych pozycjach artykulacyjnych jest przesycona dobrze dobranym słownictwem, atrakcyjna wizualnie i stanowi nie lada wyzwanie dla dziecka!

Zadaniem dziecka jest: przeczytanie instrukcji, samodzielne dobranie kolorów, a następnie wyszukanie obrazków, policzenie ich i pokolorowanie.

Wyszukiwanka ilościowa z głoską [sz]

Wydrukuj kartę pracy:

Zadanie można również potraktować jako materiał do ćwiczeń słuchu fonematycznego i poprosić dziecko o zaznaczenie obrazków zawierających głoskę [sz] w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie na wybrane kolory. Pracując w ten sposób lepiej jest odciąć dziecku 2 lub 3 linijki obrazków, by nie przytłoczyć go ilością pracy do wykonania.

Można również układać zdania z obrazkami. Wybrać 10 obrazków i powiedzieć z nimi zdania lub zapisać w zeszycie, zastępując niektóre słowa wyciętymi obrazkami.

I mała zagadka dla uważnych Czytelników! Na zamieszczonym zdjęciu, jeden z obrazków nie został pokolorowany, choć powinien:) Pierwszej osobie, która zamieści poprawną odpowiedź w komentarzu pod artykułem, prześlę planszę do mojej najnowszej, jeszcze nie publikowanej gry.

Miłej zabawy:)

Zapraszam także do sklepu domologo, gdzie można znaleźć inne ciekawe pomoce do zajęć:

Obejrzano w sumie 14 459 razy, z czego dzisiaj 1 raz.


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

2 komentarze do “Wyszukiwanka ilościowa z głoską [sz]”

Dodaj komentarz