Rymy z głoską [sz]

Krótkie, rymowane zadanie z obrazkami zawierającymi w swojej nazwie głoskę [sz] w różnych pozycjach artykulacyjnych. Słowa zostały dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej. Zadanie zostało przygotowane z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy tej głoski.

Ćwiczenie polega na dopasowaniu obrazków w taki sposób, by ich nazwy rymowały się ze sobą. Składa się z 24 obrazków tworzących 12 rymów i zostało przygotowane na dwóch stronach wydruku.

rymy z głoską [sz] szereg szumiący utrwalanie prawidłowej wymowy

Wydrukuj pomoc z zamieszczonego poniżej pliku:

Obrazki zamieszczone na drugiej karcie należy wyciąć i nakleić we wskazanych miejscach. Uzyskamy dzięki temu świetną kartę z odginanymi okienkami. Innym pomysłem jest potraktowanie zadania jako loteryjki – wtedy dziecko na zajęciach dopasowuje do siebie słówka a dopiero w domu nakleja je we właściwych miejscach.

rymowane zadanie z głoską [sz]

Można również wyciąć obrazki z obu kart, podkleić je kolorowym papierem i bawić się nimi dopasowując je do siebie lub grając w memo.

zadanie z rymami głaska [sz] pomoc do terapii logopedycznej

Jeśli bawimy się ze starszym dzieckiem można poprosić je o dopowiedzenie trzeciego, rymującego się słowa. Na przykład: kłębuszek – kwiatuszek – garnuszek; kosz – grosz – klosz… Słowa wymyślane przez dziecko mogą zawierać głoskę [sz] ale nie muszą – i tak będzie to intensywne ćwiczenie zarówno prawidłowej wymowy jak i słuchu fonematycznego.

Miłej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 15 212 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz