BINGO – połączenie [szcz]

Intensywne ćwiczenie prawidłowej wymowy połączenia [szcz] w postaci gry BINGO. Do gry w BINGO chyba nie trzeba namawiać żadnego dziecka! Jest to emocjonująca, dynamiczna, losowa a do tego niezwykle prosta do przeprowadzania gra. W prezentowanej poniżej formie, wystarczy przygotować wydrukowaną planszę [dla każdego uczestnika zabawy jedną], dwie kolorowe kostki do gry, kredki oraz żetony do oznaczania pól. Żetony to po prostu kilkanaście guzików, pomponików lub innych drobnych elementów. Ja jako żetonów używam najczęściej szklanych kamyczków:)

Zanim przystąpimy do rozegrania partii kolorujemy obrazki z liczbami oczek w pionie na jeden kolor – zgodny z wybraną kostką, a obrazki z oczkami w poziomie na drugi kolor – zgodny z drugą kostką. Następnie gracze kolejno rzucają obiema kostkami naraz i oznaczają żetonem obrazek, który znajduje się na przecięciu linii. Dla ułatwienia: dziecko może ustawiać kostki na polach z liczbą oczek. [Oznaczenie obrazków według tej reguły to także znakomite ćwiczenie: wymaga skupienia uwagi, kształtuję orientację w przestrzeni, stymuluje myślenie.]

Oczywiście, by zadaniu nadać charakter ćwiczenia logopedycznego, za każdym razem należy odczytać sylabę lub nazwać obrazek. Trzeba przy tym pamiętać o prawidłowej wymowie połączenia [szcz]. Dzięki silnemu zaangażowaniu emocjonalnemu, dziecko lepiej pamięta materiał nad którym pracuje. Należy jednak zadbać o to, by w zabawie nie utracić z oczu głównego celu:)

Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy będzie miał oznaczone wszystkie obrazki w jednej linii [poziomo] lub rzędzie [pionowo] i zawoła: BINGO!

BINGO połączenie [szcz]

Nie musisz pobierać pliku. Wystarczy, że wybierzesz i wydrukujesz plansze bezpośrednio ze strony.

Ten materiał jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Domologo+
Dołącz do grona naszych subskrybentów, aby uzyskać pełen dostęp do wartościowych materiałów, które pomogą Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Nie przegap tej okazji – wykup subskrypcję Domologo+ już teraz i zacznij korzystać z pełni możliwości!
Obejrzano w sumie 1 001 razy, z czego dzisiaj 4 raz(y).

Dodaj komentarz