Karta pracy z głoską [cz] w sylabach i słowach nagłosie. Zadanie ma na celu intensywne ćwiczenie głoski [cz], sprawdzi się znakomicie na etapie pierwszych prób wywołania głoski.
Zadaniem dziecka jest odczytanie ciągu sylab i połączenie ich, następnie nazwanie obrazków rozpoczynających się od podanych sylab i znowu połączenie ich zgodnie z podaną kolejnością.
Na jednej stronie wydruku mieszczą się dwa takie same zadania.
![Sylaby w nagłosie - łączenie - głoska [cz]](https://domologo.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sylaby-w-naglosie-laczenie-gloska-cz-730x1024.png)
Wydrukuj kartę pracy z załączonego pliku:
Dołącz do grona naszych subskrybentów, aby uzyskać pełen dostęp do wartościowych materiałów, które pomogą Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Nie przegap tej okazji – wykup subskrypcję Domologo+ już teraz i zacznij korzystać z pełni możliwości!
To zadanie znakomicie sprawdza się na początkowym etapie pracy nad głoską. Daje dużo powtórzeń w sylabach, a następnie słowach zawierających je.
Pracę najlepiej rozpocząć od wskazywania kolejnych elementów, a następnie dopiero łączenia ich pisakiem zgodnie z zapisaną instrukcją. Każde łączenie można wykonać innych kolorem. Wzory łączenia są unikatowe, nie da się ich zrobić schematycznie.
Owocnych ćwiczeń!