Połączenia wyrazowe z głoską [cz] – gra

Zapraszam do pracy nad poprawną wymową głoski [cz], na etapie połączeń wyrazowych z wykorzystaniem prostej gry logopedycznej z elementami rywalizacji. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób, w załączeniu znajdziesz oczywiście plik do wydrukowania.

Każdy gracz wycina swoje obrazki wraz z opisującymi je słowami i cyframi. Następnie należy ponacinać kartkę wzdłuż przerywanych liniach i zagiąć każdą z powstałych część tak, by było widać jedynie cyfry umieszczone po prawej stronie. Całą kartę można nakleić w zeszycie ucznia lub na kolorowej kartce.

Przebieg gry:

Pierwszy gracz rzuca kostką następnie odgina karteczkę znajdującą się na wyznaczonej cyfrze i czyta znajdujący się tam napis. Kolejny gracz postępuje analogicznie, aż do wyczerpania zapasu cyfr. Jeśli graczy wyrzuci zdobytą już cyfrę – traci kolejkę.
Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odkryje wszystkie swoje karteczki.

połączenia wyrazowe z głoską [cz] gra

Wydrukuj plansze do gry:

II wariant gry

Początek gry przebiega analogicznie, natomiast modyfikacja dotyczy ilości powtórzeń materiału językowego. Jeśli gracz wyrzuci jeszcze raz cyfrę którą już ma, musi ponownie przeczytać dane połączenie wyrazowe i pokolorować obrazek. Tym sposobem, intensyfikujemy grę, ponieważ aby wygrać, trzeba każdą z cyfr wyrzucić dwukrotnie.

Obrazki wraz z podpisami można też potraktować jako wklejkę do zeszytu!

Proponowana gra jest bardzo podobna w swoich założeniach do opisanej w artykule “Gra z głoską w w nagłosie. Polecam!
To jedna z prostszych, mniej kłopotliwych do przygotowania, a jednocześnie bardziej lubianych przez dzieci gier logopedycznych🙂

Dobrej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Zapraszam również do sklepu domologo, gdzie znajdziesz inne, równie świetne pomoce do pracy nad głoską [cz] i całym szeregiem szumiącym.

Obejrzano w sumie 5 778 razy, z czego dzisiaj 2 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz