Kolorowe zadanie z głoską [cz]

Kolorowe zadanie z głoską [cz] w śródgłosie to połączenia dobrze dobranego słownictwa do ćwiczenia wydrukowanego na intensywnej, kolorowej kartce.

Tym razem przygotowałam kartę pracy do głoski [cz] w śródgłosie, którą należy wydrukować na pomarańczowym papierze. Zadaniem dziecka jest uzupełnienie podpisów – dobór właściwego rodzaju gramatycznego i zastanowienie się, które ze zgromadzonych obrazków w rzeczywistości mogą być pomarańczowe.

kolorowe zadanie z głoską [cz] w śródgłosie terapia logopedyczna seplenienie

Wydrukuj plik:

Zgromadzony materiał obrazkowo-wyrazowy pomoże utrwalić poprawną wymowę głoski [cz] w połączeniach wyrazowych, w zdaniach a także w swobodnej rozmowie.

Zadanie można też potraktować jako ćwiczenie gramatyczne – podzielić obrazki z uwagi na rodzaj gramatyczny, w jakim występują.

Do tego świetnie się prezentuje w zeszycie logopedycznym stanowiąc zachętę dla dziecka i jego opiekunów do pracy w domu:)

Kartę pracy można także wydrukować na zwykłym, białym papierze a ćwiczenie przeprowadzić w formie kolorowanki połączonej z rozmową. Dziecko koloruje na pomarańczowo tylko te rzeczy, które mogą być tego koloru a pozostałe na dowolny, jednocześnie skreślając słowo “pomarańczow…” umieszczone pod obrazkiem.

Zachęcam do zapoznania się z innymi zadaniami drukowanymi na kolorowych kartkach!

Owocnych ćwiczeń:)

W poszukiwaniu ciekawych pomysłów do pracy, zapraszam także do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 5 268 razy, z czego dzisiaj 4 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz