Domino obrazkowe z głoską [sz] w śródgłosie

Znana i lubiana przez dzieci gra logopedyczna: domino obrazkowe. Materiał językowy zawiera 16 nazw obrazków z głoską [sz] w śródgłosie. W załączeniu darmowy plik z dominem logopedycznym do wydrukowania.

Na początku gry podaję dzieciom nazwy obrazków. Domino zawiera obrazku przedstawiające kolejno: myszka, muszla, naszyjnik, koszulka, kalosze, kwiatuszki, biszkopt, wieszak, kieliszek, poduszka, groszek, maszyna, puszka, koszyk, muszka, gruszka.

Ustalamy, że za każdym razem, gdy dziecko dokłada kafelek domina, nazywa obrazki, które na nim widzi. Następnie dzielimy między graczy wszystkie obrazki. Zadaniem graczy jest kolejno dokładać obrazki, w taki sposób by do siebie pasowały. Zwykle podaję dzieciom wzór mówiąc: “Kieliszek do kieliszka”, “Poduszka do poduszki”…

domino logopedyczne sz seplenienie

Na koniec zabawy proszę, aby dzieci wybrały sobie po 5 obrazków, które podobają im się najbardziej, oznaczyły je kulkami a następnie ułożyły z nimi zdania.

Starsze dzieci mogą z pamięci wypisać nazwy obrazków, które zapamiętały:)

Ciekawą odmianą tej zabawy jest zrobienie gry planszowej z ułożonego domina. Na jednym końcu gotowej ułożonej gry jest start na drugim koniec, ustawiamy pionki na starcie i rozpoczynamy rozgrywkę. Kto pierwszy dojdzie do końca domina, traktując każdy obrazek jako pole, ten wygrywa. Ja zwykle jeszcze proszę dzieci, by nazywały mijane obrazki a z ostatnim [tym na którym kończą ruch] ułożyły zdanie.

To bardzo intensywne zadanie, zawierające bardzo dużą liczbę powtórzeń ćwiczonej głoski w danym położeniu artykulacyjnym a jednocześnie atrakcyjne dla dzieci. Serdecznie polecam!

Domino obrazkowe z głoską [sz] w śródgłosie

Tu pobierz plik PDF Domino logopedyczne głoska [sz] w śródgłosie do wydrukowania.

Obejrzano w sumie 5 012 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę