Bingo z kostkami – głoska [rz/ż]

Popularna gra bingo w połączeniu z dobrze dobranym materiałem słowno-obrazkowym z głoską [rz/ż] gwarantuje intensywne ćwiczenie logopedyczne w atmosferze doskonałej zabawy. Obrazki są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej bez głosek syczących oraz ciszących. W załączeniu biało – czarny plik do pobrania i wydrukowania.

Do przeprowadzenia zabawy potrzebujemy: dwie kolorowe kostki do gry, kredki, żetony oraz tyle plansz do gry, ilu jest jej uczestników.

Na początku kolorujemy obrazki z liczbami oczek w pionie na jeden kolor – zgodny z wybraną kostką, a obrazki z oczkami w poziomie na drugi kolor – zgodny z drugą kostką.

Gracze kolejno rzucają obiema kostkami na raz i oznaczają żetonem obrazek, który jest na przecięciu linii. Dla ułatwienia dziecko może ustawiać kostki na polach z liczbą oczek.

Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy będzie miał oznaczone wszystkie obrazki w jednej linii [poziomo] lub rzędzie i zawoła: BINGO!

Po rozegraniu partii gry z żetonami można kartę potraktować jako pracę domową i polecić dziecku pokolorowanie – i nazywanie – obrazków, które zostały wylosowane. Na kolejnych zajęciach można policzyć w ilu ruchach udało się osiągnąć wygraną:)

Gra w bingo to dynamiczna, emocjonująca rozrywka! Serdecznie polecam ten rodzaj zabawy:)

Żetony których używam to szklane, dekoracyjne kamyczki. Można je kupić w kwiaciarniach, sklepach zoologicznych, supermarketach oraz za pośrednictwem Internetu.

Dobrej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę
One Comment to “Bingo z kostkami – głoska [rz/ż]”

Dodaj komentarz