Sprytny sposób na przypominanie dziecku sposobu prawidłowej wymowy głosek z szeregu syczącego. Krótka, instrukcja opatrzona charakterystycznym dla danej głoski obrazkiem, została przygotowana w formie zakładki do umieszczenia w zeszycie do zajęć logopedycznych. W załączeniu plik do pobrania zawierający zakładki z głoskami: [s], [z], [z] oraz [dz].
Wiodące obrazki to: sowa, zabawki, cukierki i dzbanek.
Kolorujemy: obrazki przewodnie, strzałkę określającą miejsce języka w jamie ustnej oraz usta.
Wycinamy zakładkę logopedyczną zostawiając trochę wolnej przestrzeni dookoła wiodącego obrazka, składamy na pół a następnie sklejamy. Po sklejeniu można jeszcze obciąć nadmiar papieru przy obrazku wiodącym.
Przygotowanie zakładki możemy połączyć z ćwiczeniami artykulacyjnymi, wywołaniem głoski, ćwiczeniem logotomów.
Zaproponowana zakładka logopedyczna może też być łącznikiem pomiędzy terapią prowadzoną w trakcie zajęć a rodzicem, który będzie miał możliwość kontynuacji ćwiczeń w domu.
Wydrukuj zakładkę:
Pamiętajmy, że wywołaniem prawidłowej wymowy głosek zajmuje się logopeda a utrwalaniem – dziecko w domu przy aktywnej współpracy rodziców. Tylko wspólna praca: specjalisty, dziecka i rodzica przynosi oczekiwane efekty:)
Owocnej współpracy!
Zapraszam także do sklepu domologo, gdzie można znaleźć inne ciekawe pomoce do zajęć: