Sylaby z głoską [s]- zabawa z wędką

Zabawa w łowienie przedmiotów na wędkę to jedna z ulubionych aktywności dzieci. Tu zabawa łączy się z nauką prawidłowej wymowy głoski [s] w sylabach- w nagłosie i wygłosie. To zadanie stanowi również doskonałe ćwiczenie w czytaniu, gdzie dzieci muszą zwracać szczególną uwagę na kolejność głosek w sylabach.

Do przygotowania ćwiczenia będzie nam potrzebna magnetyczna wędka, metalowe kapsle, klej, marker, kolorowy papier oraz dziurkacze ozdobne w kształcie koła- duży i mniejszy. Kółka można również zwyczajnie wyciąć nożyczkami.

Przygotowujemy komplet sylab oraz łąkę na której będziemy umieszczać wylosowane kapsle. Każda para sylab jest w innym kolorze- przynależy do niej również jeden kwiatek ze środkiem w identycznym kolorze.

sylaby na wędkę logopedia

 

Zadaniem dziecka jest zgromadzenie tylko i wyłącznie sylab z głoską [s] w nagłosie-zdjęcie nr 1 lub wygłosie-zdjęcie nr 2 oraz przetrenowanie jej wymowy.

seplenienie sylaby nagłos wygłos

seplenienie terapia szereg syczący

Dodatkowo możemy pobawić się w wyszukiwanie par sylab np.: [sa- as].

nauka czytania kolejność głosek w sylabie

Na koniec zabawy warto wraz z dzieckiem wymyślić słowa zawierające wybrane sylaby– to będzie dodatkowe ćwiczenie prawidłowej wymowy w terapii seplenienia🙂

Podziel się z innymi!


Podziel się z nami :)
Pomóż nam pisać wartościowe treści!

Postaw mi kawę