Logopedyczne kółko i krzyżyk z głoską [s]

Prosta interpretacja popularnej gry w kółko i krzyżyk w wydaniu logopedycznym. Zabawa jest na tyle lubiana przez dzieci i prosta do przeprowadzenia w warunkach domowych, że warto ją zastosować w terapii logopedycznej. Dziś proponuję zestaw 4 plansz do gry w o i x z głoską [s]: w nagłosie, wygłosie i śródgłosie wyrazów oraz z dwiema głoskami [s] w jednym słowie. Obrazki użyte w zadaniu są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej. Oczywiście plik do pobrania w załączeniu.

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczą plansze z wydrukowanymi obrazkami oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Tradycyjne zasady gry są wzbogacone o ćwiczenie logopedyczne: za każdym razem, gdy oznaczamy wybrane pole symbolem o lub x nazywamy jednocześnie znajdujący się na nim obrazek. Wygrywa ta osoba, która pierwsza będzie miała swoje 3 symbole w linii poziomej, pionowej lub po ukosie.

Zadanie składa się z 4 plansz: na dwu pierwszych mamy głoskę [s] w nagłosie i wygłosie.

Dwie kolejne plansze zawierają obrazki z głoską [s] w śródgłosie oraz dwie głoski [s] w jednym słowie.

Podczas zabawy dziecko wielokrotnie powtarza nazwy obrazków ćwicząc prawidłową ich wymowę a jednocześnie doskonale się bawi! Serdecznie polecam ten sposób pracy.

Wspaniałej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz