Jajka sadzone – różnicowanie głosek syczących

“Jajka sadzone”– to dynamiczna zabawa logopedyczna, której głównym zadaniem jest utrwalenie prawidłowej wymowy głosek z szeregu syczącego. Przy okazji jest to również doskonałe ćwiczenie słuchu fonematycznego oraz sprawności manualnej dzieci.

Do zabawy potrzebna jest łopatka i 3 kolorowe talerzyki. Do restauracji przyszło 3 klientów, którzy zamówili jajka z obrazkami zawierającymi w swojej nazwie określone głoski. Zenek zamówił obrazki z głoską [z], Sabina z głoską [s] a Celina z głoską [c]. Trzeba podzielić jajka wg głoski, która występuje w nazwie obrazka i położyć na właściwym talerzyku. Jajka nie można dotknąć ręką, bo gorące!

głoski syczące ćwiczenia logopedyczne

Młodsze dzieci i dzieci mniej sprawne ruchowo do wzięcia, odwrócenia i nałożenia na talerzyk jajka mogą potrzebować dodatkowego narzędzia na przykład: widelca.

Aby przygotować zabawę należy obrysować kontury obrazków z gier: “Zagadki Smoka Obiboka” i “Nowe Zagadki Smoka Obiboka”. Ja korzystam z tak przygotowanych kart również jako kolorowanek dla dzieci:)

terapia logopedczna głoski syczące
 

Każdy obrazek wycinamy na kształt sadzonego jajka. Na rewersie naklejamy żółtko, zrobione przy użyciu dziurkacza, żółte kółeczko.

jajka sadzone zabawa logopedyczna
 Zapraszam do wspólnej zabawy dzięki której z łatwością utrwalimy prawidłową wymowę głosek syczących.
ćwiczenia logopedyczne głoski syczące s z c
Obejrzano w sumie 4 262 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę