Kolorowe zadanie z głoską [z] w śródgłosie

Kolorowe zadanie z głoską [z] w śródgłosie to połączenia dobrze dobranego słownictwa do zadania do pokolorowania na brązowo. Zadanie można również wydrukować na jasnobrązowej kartce.

Tym razem przygotowałam kartę pracy do głoski [z] w śródgłosie, można ją wydrukować na jasnobrązowym papierze lub pokolorować obwódki oraz obrazki na brązowo. Zadaniem dziecka jest uzupełnienie podpisów – dobór właściwego rodzaju gramatycznego i zastanowienie się, które ze zgromadzonych obrazków w rzeczywistości mogą być brązowe.

kolorowe zadanie z głoską [z] w śródgłosie

Zgromadzony materiał obrazkowo-wyrazowy pomoże utrwalić poprawną wymowę głoski [z] w połączeniach wyrazowych, w zdaniach a także w swobodnej rozmowie.

Zadanie można też potraktować jako ćwiczenie gramatyczne – podzielić obrazki z uwagi na rodzaj gramatyczny, w jakim występują.

Do tego świetnie się prezentuje w zeszycie logopedycznym stanowiąc zachętę dla dziecka i jego opiekunów do pracy w domu:)

Tą kartę pracy polecam wydrukować na zwykłym, białym papierze a ćwiczenie przeprowadzić w formie kolorowanki połączonej z rozmową. Dziecko koloruje na brązowo tylko te rzeczy, które mogą być tego koloru a pozostałe na dowolny, jednocześnie skreślając słowo „brązow…” umieszczone pod obrazkiem.

Zachęcam do zapoznania się z innymi zadaniami drukowanymi na kolorowych kartkach!

Owocnych ćwiczeń:)Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz