Wyszukiwanka ilościowa z głoską [s]

Utrwalanie prawidłowej wymowy ćwiczonej głoski wymaga wielu powtórzeń. Im bogatszy i bardziej zróżnicowany materiał ćwiczeniowy, tym dziecko chętniej pracuje! Prezentowana karta pracy do utrwalania prawidłowej wymowy głoski [s] w różnych pozycjach artykulacyjnych jest przesycona dobrze dobranym słownictwem, atrakcyjna wizualnie i stanowi nie lada wyzwanie dla dziecka!

Zadaniem dziecka jest: przeczytanie instrukcji, samodzielne dobranie i pokolorowanie obrazków a następnie wyszukanie ich, policzenie i pokolorowanie.

Wyszukiwanka ilościowa z głoską [s] seplenienie proste, międzyzębowe utrwalanie wymowy syczących

Zadanie można również potraktować jako materiał do ćwiczeń słuchu fonematycznego i poprosić dziecko o zaznaczenie obrazków zawierających głoskę [s] w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie na wybrane kolory. Pracując w ten sposób lepiej jest odciąć dziecku 2 lub 3 linijki obrazków, by nie przytłoczyć go ilością pracy do wykonania.

Można również układać zdania z obrazkami. Wybrać 10 obrazków i powiedzieć z nimi zdania lub zapisać w zeszycie, zastępując niektóre słowa wyciętymi obrazkami.

Jeśli wymyśliliście jeszcze jakiś sposób pracy z tą kartą, napiszcie proszę w komentarzach! Możemy wzajemnie się inspirować i wzbogacać warsztat pracy:)

Owocnych ćwiczeń!

Zapraszam również do sklepu domologo:


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz