Snap – prosta gra zręcznościowa

Snap to bardzo prosta gra karciana dla młodszych i nieco starszych dzieci. Jest to gra zręcznościowa – wymaga obserwowania tego, co się dzieje i szybkiej reakcji – trzyma więc w napięciu i jest bardzo emocjonująca:) Ja stosuje ją z młodszymi dziećmi w kręgu tematycznym – zwierzęta oraz z nieco starszymi w ramach pracy nad prawidłową realizacją głoski [s]. Do tego kupiłam je dosłownie za grosze:)

Gra JUNGLE SNAP składa się z 36 kart z ilustracjami dzikich zwierząt – 9 zestawów po 4 takie same obrazki. Mój drugi zestaw ze zwierzętami to SNAP JUNIOR zawiera 52 karty – 13 zestawów po 4 karty z takimi samymi zwierzętami. Gra przeznaczona jest dla 2 lub większej ilości graczy. Mi najlepiej gra się w 3, maksymalnie 4 osoby:)

snap - gra do ćwiczeń logopedycznych

Zasady gry:

Potasuj karty i rozdaj wszystkim graczom. Każdy z graczy trzyma swoje karty na stosie przed sobą, obrazkami do dołu. Pierwszy gracz bierze kartę z wierzchu swojego stosu i kładzie ilustracją do góry na środku. Kolejny gracz bierze pierwszą z góry kartę ze swojego stosu i kładzie obok odkrytej karty. Jeśli karty są takie same, wtedy ta osoba, która jako pierwsza zawoła “SNAP” zbiera wszystkie leżące na stole karty i kładzie je na spodzie swoich kart. Jeśli karty są różne, wtedy gracze dokładają po jednej karcie do tego momentu, aż trafią się takie same obrazki!

snap - zręcznościowa gra do ćwiczeń logopedycznych

Kolejną rundę zaczyna pierwszy gracz obok tego, który zagarnął karty – wykładając pierwszą kartę na środek stołu.

Wygrywa ten z graczy, który zdobędzie wszystkie karty.

Uwielbiam te gry! Któż by się nie zachwycił, gdy dzieci co chwilę wołają SNAP!

Komercyjnie można kupić bardzo różne zestawy kart do tej gry. Są przepiękne! Ja mam 3 zestawy – dwa ze zwierzętami [tu Jungle Snap] i jeden zestaw z obrazkami na Boże Narodzenie kupione w sklepach z odzieżą używaną! Serdecznie polecam takie miejsca jako doskonałe źródło unikatowych i tanich gier!

Obejrzano w sumie 2 795 razy, z czego dzisiaj 1 raz.


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz