Słówka z dmuchawcem – głoska [s]

Słówka z dmuchawcem to małe, zabawne ale bardzo intensywne ćwiczenie. Materiał obejmuje 4 plansze, na których są zamieszczone słówka z głoska [s] w nagłosie, wygłosie i śródgłosie oraz 1 plansza zbiorcza, zawierająca głoskę [s] w różnych pozycjach artykulacyjnych. To zadanie spodoba się zwłaszcza młodszym dzieciom:) Po małej modyfikacji, kartę pracy można wykorzystać jako grę planszową.

Zadanie polega na ułożeniu papierowych kółeczek wyciętych dziurkaczem ozdobnym o średnicy 2,5 cm na poszczególne pola i nazwanie zamieszczonych tam ilustracji. Wszystkie obrazki zawierają w swojej nazwie ćwiczoną głoskę.
Element akcji to zdmuchnięcie wszystkich kółeczek! Dmuchawiec w magiczny sposób znika!

Do zasłonięcia obrazków można wykorzystać także elementy wypełnienia paczek – “chrupki”, pomponiki lub watę. Jeśli wydrukujesz planszę na kolorowym papierze: różowym, błękitnym lub zielonym, białe elementy przykrywające obrazki będą wyglądały jak prawdziwe unoszące się w powietrzu dmuchawce…

Latawce, dmuchawce... Głoska [s]

Wydrukuj plik:
Głoska [s] w nagłosie ………str. 1
Głoska [s] w wygłosie ………str. 2
Głoska [s] w śródgłosie ………str. 3
Głoska [s] w różnych pozycjach artykulacyjnych ………str. 4

Ten materiał jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Domologo+
Dołącz do grona naszych subskrybentów, aby uzyskać pełen dostęp do wartościowych materiałów, które pomogą Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Nie przegap tej okazji – wykup subskrypcję Domologo+ już teraz i zacznij korzystać z pełni możliwości!

Wersja dla nieco starszych dzieci to gra planszowa!

Każdy z graczy powinien mieć swoją kartę z dmuchawcem oraz zestaw papierowych kółeczek wyciętych dziurkaczem ozdobnym o średnicy 2,5 cm. Do gry potrzebna jest też kostka. Gracze kolejno rzucają kostką i zakrywają kółeczkami tyle obrazków, ile wypadło oczek na kostce. Gra toczy się do momentu, aż wszystkie obrazki zostaną przykryte kółeczkami. Można wprowadzić zasadę, że w ostatnim ruchu trzeba rzucić dokładnie tyle oczek, ile zostało obrazków do zakrycia.
Aby gra miała charakter intensywnego ćwiczenia logopedycznego, trzeba poprawnie nazywać zakrywane obrazki. Z ostatnim można ułożyć zdanie.

Ostatnia strona wydruku zawiera obrazki z głoską [s] w różnych pozycjach artykulacyjnych oraz obrazki z dwiema głoskami [s] w jednym słowie. Można ją wykorzystać jako kartę pracy i obrysowywać kolorami obrazki z uwagi na miejsce występowania ćwiczonej głoski.

Zajrzyj też do ćwiczeń artykulacyjnych z motywem dmuchawców.

Owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 1 175 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).

Dodaj komentarz