Połączenia wyrazowe z głoską [s] – gra

Ostatnio praca “na zapleczu” pochłonęła cały mój czas i uwagę. Obrazki nie wyświetlały się prawidłowo i znalezienie problemu oraz rozwiązanie go, staneło na pierwszym miejscu. Jeszcze nie wszystko jest tak, jak być powinno, więc jeśli zauważysz brak obrazka, proszę napisz do mnie! Może być na profilu Domologo na FB, Instagramie, w komentarzu pod tym artykułem lub mailem na adres: logopeda[at]domologo.pl. A tymczasem zapraszam do zabawy z wykorzystaniem bardzo prostej gry logopedycznej z elementami rywalizacji dla dzieci pracujących nad poprawną wymową głoski [s], na etapie połączeń wyrazowych. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób, w załączeniu znajdziesz plik do wydrukowania.

Każde z dzieci wycina swoje obrazki wraz z opisującymi je słowami i cyframi. Następnie należy rozciąć kartkę po przerywanych liniach i zagiąć je tak, by było widać jedynie cyfry umieszczone po prawej stronie.

Przebieg gry:

Pierwszy gracz rzuca kostką następnie odgina karteczkę znajdującą się na wyznaczonej cyfrze i czyta znajdujący się tam napis. Kolejny gracz postępuje analogicznie, aż do wyczerpania zapasu cyfr.

Połączenia wyrazowe z głoską [s] gra z kostką

Jeśli graczy wyrzuci zdobytą już cyfrę – traci kolejkę.
Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odkryła wszystkie swoje karteczki.

Połączenia wyrazowe z głoską [s] terapia logopedyczna

Wydrukuj plansze do gry:

II wariant gry

Początek gry przebiega analogicznie, natomiast modyfikacja dotyczy ilości powtórzeń materiału językowego. Bowiem, jeśli gracz wyrzuci jeszcze raz cyfrę którą już ma, musi ponownie przeczytać dane połączenie wyrazowe i pokolorować obrazek. Tym sposobem, intensyfikujemy grę, ponieważ aby wygrać, trzeba każdą z cyfr wyrzucić dwukrotnie.

Obrazki wraz z podpisami można też potraktować jako wklejkę do zeszytu!

Połączenia wyrazowe z głoską [s] seplenienie pomoce logopedyczne

Proponowana gra jest bardzo podobna w swoich założeniach do opisanej w tym artykule . Zachęcam gorąco!
To jedna z prostszych, mniej kłopotliwych do przygotowania, a jednocześnie bardziej lubianych przez dzieci gier logopedycznych🙂

Zapraszam również do sklepu Domologo, gdzie znajdziesz inne, równie świetne pomoce do pracy nad głoskami z szeregu syczącego.

Obejrzano w sumie 6 365 razy, z czego dzisiaj 10 raz.


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz