Kolorowe zadanie z głoską [s] w nagłosie

Kolorowe zadanie z głoską [s] w nagłosie to połączenia dobrze dobranego słownictwa do ćwiczenia wydrukowanego na kolorowej kartce.

Tym razem przygotowałam kartę pracy do głoski [s] w nagłosie, którą należy wydrukować na seledynowym papierze. Jeśli nie macie takiego papieru, można to ćwiczenie wydrukować na zwykłej białej kartce a wybrane przez dziecko obrazki pokolorować na seledynowo. Trzeba również uzupełnić podpisy – dobrać właściwy rodzaj gramatyczny do podanych wyrażeń.

kolorowe zadanie z głoską [s] w nagłosie seplenienie karta pracy

Wydrukuj plik:

Zgromadzony materiał obrazkowo-wyrazowy pomoże utrwalić poprawną wymowę głoski [s] w połączeniach wyrazowych, w zdaniach a także w swobodnej rozmowie.

Z obrazkami można układać naprawdę świetne zdania: Sabina ma seledynową sukienkę i seledynowe sandały ale nie ma skarpetek:), Sławek ma popsuty suwak w seledynowych spodniach. Seledynowy ser jest stary i niejadalny;)

kolorowe zadanie z głoską [s] połączenia wyrazowe zdania terapia logopedyczna

Zadanie można też potraktować jako ćwiczenie gramatyczne – podzielić obrazki z uwagi na rodzaj gramatyczny, w jakim występują.

Do tego świetnie się prezentuje w zeszycie logopedycznym stanowiąc zachętę dla dziecka i jego opiekunów do pracy w domu:)

Karta pracy wydrukowana na białym papierze staje się kolorowanką logopedyczną. Dziecko koloruje na seledynowo tylko te rzeczy, które mogą być tego koloru a pozostałe na dowolny, jednocześnie skreślając słowo „seledynow…” umieszczone pod obrazkiem.

Zachęcam do zapoznania się z innymi zadaniami drukowanymi na kolorowych kartkach!

Owocnych ćwiczeń:)

Zapraszam również do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 5 084 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz