Wyszukiwanka ilościowa z głoską [c]

Utrwalanie prawidłowej wymowy ćwiczonej głoski wymaga wielu powtórzeń. Im bogatszy i bardziej zróżnicowany materiał ćwiczeniowy, tym dziecko chętniej pracuje! Prezentowana karta pracy do utrwalania prawidłowej wymowy głoski [c] w różnych pozycjach artykulacyjnych jest przesycona dobrze dobranym słownictwem, atrakcyjna wizualnie i stanowi nie lada wyzwanie dla dziecka!

Zadaniem dziecka jest: przeczytanie instrukcji, samodzielne dobranie kolorów a następnie wyszukanie obrazków, policzenie ich i pokolorowanie.

wyszukiwanka ilościowa z głoską [c]

Zadanie można również potraktować jako materiał do ćwiczeń słuchu fonematycznego i poprosić dziecko o zaznaczenie obrazków zawierających głoskę [c] w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie na wybrane kolory. Pracując w ten sposób lepiej jest odciąć dziecku 2 lub 3 linijki obrazków, by nie przytłoczyć go ilością pracy do wykonania.

Można również układać zdania z obrazkami. Wybrać 10 obrazków i powiedzieć z nimi zdania lub zapisać w zeszycie, zastępując niektóre słowa wyciętymi obrazkami.

I mała zagadka dla uważnych Czytelników! Na zamieszczonym zdjęciu, jeden z obrazków nie został pokolorowany, choć powinien:) [pomijając chmurki po prawej stronie]. Trzy pierwsze osoby, które zamieszczą poprawną odpowiedź w komentarzu pod artykułem, zostaną obdarowane 50% kodem rabatowym na zakup Logopedycznego BINGO – trzy szeregi. Jeśli weźmiesz udział w zabawie i zamieścisz komentarz, nie będzie on widoczny przez jakiś czas. Nie martw się tym:) By nie psuć zabawy innym osobom, Twój komentarz będzie ukryty, do momentu aż zostaną nadesłane 3 poprawne odpowiedzi!

Zapraszam serdecznie do zabawy:)


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

6 komentarzy do “Wyszukiwanka ilościowa z głoską [c]”

  • Serdecznie gratulacje! Odpowiedź jest prawidłowa!! Cieszę się ogromnie, że pomoce podobają się:)
   Mam też nadzieję, że BINGO również przypadnie do gustu.
   Nagroda została już wysłana na podany w czasie rejestracji adres mailowy, więc proszę sprawdzić pocztę:)
   Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za udział w zabawie!

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: