Kolorowe zadanie z głoską [c] w nagłosie

Kolorowe zadanie z głoską [c] w nagłosie to połączenia dobrze dobranego słownictwa do ćwiczenia wydrukowanego na intensywnej, kolorowej kartce.

Tym razem przygotowałam kartę pracy do głoski [c] w nagłosie, którą należy wydrukować na cytrynowym papierze, mój kolor niestety nie jest idealnie cytrynowy. Jeśli tak, jak ja nie macie papieru, który dobrze pasuje, można to ćwiczenie wydrukować na zwykłej białej kartce a wybrane przez dziecko obrazki pokolorować na cytrynowo. Trzeba również uzupełnić podpisy – dobrać właściwy rodzaj gramatyczny do podanych wyrażeń.

Kolorowe zadanie z głoską [c] karata pracy zajęcia logopedyczne

Zgromadzony materiał obrazkowo-wyrazowy pomoże utrwalić poprawną wymowę głoski [c] w połączeniach wyrazowych, w zdaniach a także w swobodnej rozmowie.

Zadanie można też potraktować jako ćwiczenie gramatyczne – podzielić obrazki z uwagi na rodzaj gramatyczny, w jakim występują.

Do tego świetnie się prezentuje w zeszycie logopedycznym stanowiąc zachętę dla dziecka i jego opiekunów do pracy w domu:)

Karta pracy wydrukowana na białym papierze staje się kolorowanką logopedyczną. Dziecko koloruje na cytrynowo tylko te rzeczy, które mogą być tego koloru a pozostałe na dowolny, jednocześnie skreślając słowo „cytrynow…” umieszczone pod obrazkiem.

Zachęcam do zapoznania się z innymi zadaniami drukowanymi na kolorowych kartkach!

Owocnych ćwiczeń:)

W poszukiwaniu innych ciekawych pomysłów do pracy nad głoską [c], zapraszam także do sklepu domologo:


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz