Zakręcone wyścigi – Boże Narodzenie

Zakręcone wyścigi to bardzo prosta, logopedyczna gra planszowa dla dwóch uczestników. Gra jest losowa, krótka do przeprowadzenia i bardzo emocjonująca. Na planszy zostały zamieszczone obrazki kojarzące się z Bożym Narodzeniem, wszystkie zawierają głoskę [k].

Każda plansza zawiera instrukcję oraz użyte w zadaniu słowa – dzięki temu, bez problemu dziecko będzie mogło w nią zagrać w domu z rodzicem.

Przed rozpoczęciem rozgrywki trzeba nazwać wszystkie obrazki, pamiętając o starannej wymowie ćwiczonej głoski.

Do rozegrania partii potrzebny jest 1 pionek oraz 1 kostka. Pionkiem może być na przykład figurka Mikołaja lub bałwanek. Każdy z graczy wybiera kierunek, do którego zmierza. Pionek ustawiamy na środku planszy – to jest pole startu. Młodszy gracz rzuca kostką i porusza się w wybranym przez siebie kierunku. Nazywa obrazek, na którym zatrzymał się jego pionek. Drugi gracz rzuca kostką i porusza się pionkiem w przeciwną, wybraną przez siebie stronę – nazywa obrazek.

Gra toczy się do czasu, aż jeden z graczy dojdzie do pól z cyframi!

Następną rozgrywkę rozpoczyna starszy gracz.

Zakręcone wyścigi - Boże Narodzenie logopedyczna gra planszowa z głoską [k]

W zakręcone wyścigi można zagrać 3 razy, wtedy po każdej wygranej partii trzeba znaczyć cyferkę na mecie lub grać wielokrotnie:)

Dzieciom, z którymi grałam, gra bardzo się spodobała! Mam nadzieję, że i Waszym przypadnie do gustu.

Zobacz też inne gry z serii „Zakręcone wyścigi”!

Radosnej zabawy i owocnych ćwiczeń!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz