Logopedyczne kółko i krzyżyk z głoską [d]

Logopedyczna wersja gry w kółko i krzyżyk to intensywne ćwiczenie prawidłowej wymowy głoski [d]. Zabawa jest bardzo lubiana przez dzieci i bardzo prosta do przeprowadzenia w warunkach domowych. Dziś proponuję zestaw 4 plansz do gry w o i x z głoską [d]: na dwóch pierwszych planszach są słówka z głoską [d] w nagłosie wyrazów, na trzeciej planszy obrazki zawierające w swojej nazwie głoskę [d] w śródgłosie a na ostatniej trudniejsze słowa w tym z podwojoną głoską [d]. Wszystkie obrazki użyte w zadaniu są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej. Oczywiście plik do pobrania w załączeniu.

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczą plansze z wydrukowanymi obrazkami oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Tradycyjne zasady gry są wzbogacone o ćwiczenie logopedyczne: za każdym razem, gdy oznaczamy wybrane pole symbolem o lub x nazywamy jednocześnie znajdujący się na nim obrazek. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza będzie miała swoje 3 symbole w linii poziomej, pionowej lub po ukosie.

Na pierwszej karcie mamy dwie plansze z głoską [d] w nagłosie wyrazów:

logopedyczne kółko i krzyżyk z głoską [d] domologo

Na drugiej stronie wydruku: plansza z głoską [d] w śródgłosie wyrazów oraz plansza z trudniejszymi połączeniami w tym podwojoną głoską [d]:

logopedyczne kółko i krzyżyk z głoską [d] pomoce logopedyczne do wydrukowania

Wydrukuj plik:

Podczas gry dziecko wielokrotnie powtarza nazwy obrazków ćwicząc prawidłową ich wymowę a jednocześnie doskonale się bawi! Serdecznie polecam ten sposób pracy.

Zachęcam również do zapoznania się z pozostałymi grami w kółko i krzyżyk z innymi głoskami.

Wspaniałej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

W poszukiwaniu ciekawych pomysłów do pracy, zapraszam także do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 3 319 razy, z czego dzisiaj 2 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz