Kolorowe zadanie z głoską [ż] w śródgłosie

Kolorowe zadanie z głoską [ż] w śródgłosie to połączenia dobrze dobranego słownictwa do ćwiczenia wydrukowanego na intensywnej, kolorowej kartce.

Tym razem przygotowałam kartę pracy do głoski [ż] w śródgłosie, którą należy wydrukować na różowym papierze. Jeśli nie macie kolorowej kartki, kartę pracy można wydrukować na zwykłej, białej kartce a wybrane przez dziecko obrazki pokolorować na różowo. Trzeba również uzupełnić podpisy – dobrać właściwy rodzaj gramatyczny do podanych wyrażeń.

Kolorowe zadanie z głoską [ż] w śródgłosie różowe karta pracy terapia logopedyczna

Wydrukuj plik:

To zadanie stanowi świetne uzupełnienie materiału zawierającego głoskę [ż] w nagłosie, wydrukowanego na żółtym papierze!

Zgromadzony materiał obrazkowo-wyrazowy pomoże utrwalić poprawną wymowę głoski [ż] w połączeniach wyrazowych, w zdaniach a także w swobodnej rozmowie.

Zadanie można też potraktować jako ćwiczenie gramatyczne – podzielić obrazki z uwagi na rodzaj gramatyczny, w jakim występują.

Do tego świetnie się prezentuje w zeszycie logopedycznym stanowiąc zachętę dla dziecka i jego opiekunów do pracy w domu:)

Karta pracy wydrukowana na białym papierze staje się kolorowanką logopedyczną. Dziecko koloruje na różowo tylko te rzeczy, które mogą być tego koloru a pozostałe na dowolny, jednocześnie skreślając słowo „różow…” umieszczone pod obrazkiem.

Zachęcam do zapoznania się z innymi zadaniami drukowanymi na kolorowych kartkach!

Owocnych ćwiczeń:)

W poszukiwaniu ciekawych pomysłów do pracy, zapraszam także do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 4 987 razy, z czego dzisiaj 6 raz.


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz