Zakładka logopedyczna – instrukcja wymowy głoski [r]

Sprytny sposób na przypominanie dziecku sposobu prawidłowej wymowy głoski [r]. Krótka, obrazkowa instrukcja opatrzona charakterystycznym dla głoski [r] obrazkiem, została przygotowana w formie zakładki do umieszczenia w zeszycie do zajęć logopedycznych. W załączeniu plik do pobrania zawierający dwie zakładki z głoską [r]: po spółgłosce oraz w nagłosie.

Wiodące obrazki to: truskawka oraz robot.

Kolorujemy: obrazki przewodnie, strzałkę określającą miejsce języka w jamie ustnej oraz usta a następnie wycinamy pozostawiając zapas papieru wokół obrazka przewodniego. Zakładkę składamy na pół, sklejamy, obcinamy naddatek papieru przy obrazku przewodnim.

Obrazkowa instrukcja pozwala dziecku zapamiętać kroki prowadzące do prawidłowej wymowy głoski [r]. Zakładka logopedyczna jest też łącznikiem pomiędzy terapią prowadzoną w trakcie zajęć a rodzicem, który będzie miał możliwość kontynuacji ćwiczeń w domu.

Pamiętajmy, że wywołaniem prawidłowej wymowy głosek zajmuje się logopeda a utrwalaniem – dziecko w domu przy aktywnej współpracy rodziców. Tylko wspólna praca: specjalisty, dziecka i rodzica przynosi oczekiwane efekty:)

Owocnej współpracy!

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz