Sylabowe wyścigi z głoską [r]

Sylabowe wyścigi to małe i przyjemne ćwiczenie prawidłowej wymowy głoski [r] w różnych logotomach, mające na celu automatyzację ćwiczonej głoski. Do przeprowadzenia zadania potrzebne będą dwie kostki do gry: jedna tradycyjna z oczkami i druga, z kolorowymi polami, kredki, nożyczki oraz klej. Kolorową kostkę można znaleźć na przykład w grach: „Tęcza” oraz „Figuraki” firmy Granna.

Każdy z uczestników zabawy rzuca kolejno dwiema kostkami na raz. Kostki oznaczają kolor kredki i kolumnę w jakiej należy zapisać sylabę. Wygrywa ta sylaba, która jako pierwsza będzie miała wszystkie pola wypełnione. Nad nią naklejamy koronę! Oczywiście, za każdym razem ćwiczymy prawidłową wymowę głoski [r], przy zapisywaniu sylab. Dodatkowo, w każdej kolumnie dodane są obrazki, których nazwy zaczynają się od ćwiczonych sylab.

W trakcie ćwiczeń, dzieciom tak się spodobały wybory najlepszej sylaby, że postanowiły oznaczać również II i III miejsce. To pozwoliło nam na jeszcze więcej powtórzeń logotomów w świetnej atmosferze zabawy!

Przygotowałam 10 plików do pobrania, w każdym z nich jest jedna plansza do wydrukowania z kolejnymi sylabami z głoską [r].

Każda z kart pracy opatrzona jest krótką instrukcją oraz zawiera nazwy zamieszczonych na niej obrazków.

Taką tabelkę można również własnoręcznie narysować w zeszycie dziecka i zapisać sylaby lub słowa nad którymi aktualnie pracujecie. Można również użyć tylko jednej kostki z liczbą oczek.

Zobacz też Sylabowe wyścigi z innymi głoskami!

Dobrej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz