Logopedyczne kółko i krzyżyk – połączenie [pr]

Logopedyczna wersja gry w kółko i krzyżyk to intensywne ćwiczenie prawidłowej wymowy głoski [r] w połączeniu [pr]. Zabawa jest bardzo lubiana przez dzieci i bardzo prosta do przeprowadzenia. Dziś proponuję zestaw 2 plansz do gry w o i x z połączeniem [pr]: na pierwszej planszy w nagłosie, na drugiej w śródgłosie wyrazów. Wszystkie obrazki użyte w zadaniu są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej. Plik do pobrania w załączeniu.

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczą plansze z wydrukowanymi obrazkami oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Tradycyjne zasady gry są wzbogacone o ćwiczenie logopedyczne: za każdym razem, gdy oznaczamy wybrane pole symbolem o lub x nazywamy jednocześnie znajdujący się na nim obrazek. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza będzie miała swoje 3 symbole w linii poziomej, pionowej lub po ukosie.

Zadanie składa się z 2 plansz do gry, przygotowanych na jednej stronie do wydruku:

Podczas gry dziecko wielokrotnie powtarza nazwy obrazków ćwicząc prawidłową ich wymowę a jednocześnie doskonale się bawi! Serdecznie polecam ten sposób pracy.

Zachęcam również do zapoznania się z innymi grami w kółko i krzyżyk z innymi głoskami.

Wspaniałej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Podziel się z innymi!


Podziel się z nami :)
Pomóż nam pisać wartościowe treści!

Postaw mi kawę

Dodaj komentarz