Logopedyczne kółko i krzyżyk – połączenie [br]

Prosta interpretacja popularnej gry w kółko i krzyżyk w wydaniu logopedycznym. Zabawa jest bardzo lubiana przez dzieci, bogata w ilość powtórzeń ćwiczonych słów i prosta do przeprowadzenia w każdych warunkach. Dziś proponuję dwie plansze do gry w kółko i krzyżyk z głoską [r] w połączeniu [br]. Obrazki użyte w zadaniu są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej. Plik do pobrania w załączeniu.

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczą wydrukowane plansze oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Tradycyjne zasady gry są wzbogacone o ćwiczenie logopedyczne: za każdym razem, gdy oznaczamy wybrane pole symbolem o lub x nazywamy jednocześnie znajdujący się na nim obrazek. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza będzie miała swoje 3 symbole w linii poziomej, pionowej lub po ukosie.

Zadanie składa się z 2 plansz do gry: na pierwszej planszy mamy obrazki zawierające w swojej nazwie połączenie [br] w nagłosie, na drugiej w śródgłosie wyrazów.

logopedyczna gra w kółko i krzyżyk z głoską [r] do wydrukowania

Wydrukuj plik:

Podczas zabawy dziecko wielokrotnie powtarza nazwy obrazków ćwicząc prawidłową ich wymowę a jednocześnie doskonale się bawi! Serdecznie polecam ten sposób pracy.

Serdecznie polecam również grę w kółko i krzyżyk z innymi głoskami.

Wspaniałej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Zapraszam również do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 3 529 razy, z czego dzisiaj 5 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz