Logopedyczne kółko i krzyżyk [dr] w nagłosie

Nęka mnie ilość zadawanych dzieciom w szkole prac domowych a jednocześnie mam świadomość, że bez utrwalania umiejętności zdobytych w czasie trwania zajęć logopedycznych w domu, dzieci będą robiły niewielkie postępy w terapii. Zawsze zadaję moim dzieciom pracę domową: jedną stronę – nazywanie obrazków, kolorowanie ich, rysowanie, wypisanie słówek, zakreślenie ćwiczonej głoski… Nie jest to wielka praca ale jednak. Wpadłam na pomysł, że taką pracę domową można zastąpić na przykład dobrze dobraną do potrzeb dziecka grą. Proponuję logopedyczne kółko i krzyżyk z połączeniem [dr] w nagłosie do domu! To emocjonujące zadanie, przesycone dobrym słownictwem a do tego kilka rozgrywek daje nam naprawdę intensywne ćwiczenie.

Zasady gry są tradycyjne: jednakże za każdym razem, gdy oznaczamy wybrane pole symbolem o lub x nazywamy jednocześnie znajdujący się na nim obrazek. Wygrywa ten, kto pierwszy będzie miał swoje 3 symbole w linii poziomej, pionowej lub po skosie.

logopedyczne kółko i krzyżyk połączenie [dr] do wydrukowania

Plik do pobrania i wydrukowania Logopedyczne kółko i krzyżyk połączenie [dr] w nagłosie jest czarno – biały, dwa zadania na jednej stronie: oszczędzamy tusz i kartki:)

Planszę do gry w logopedyczne kółko i krzyżyk można również przygotować dziecku na zajęciach w zeszycie- wtedy dziecko rysuje obrazki a ja je podpisuję [podpisuję, bo czasami po jakimś czasie nie mogę się domyślić co było na rysunku;)]. Grę rozgrywamy jak powyżej.

Pamiętajmy jednocześnie, że rysowanie czy kolorowanie obrazków to też nie jest strata czasu. Ćwiczenie sprawności manualnej stanowi bowiem istotny element terapii logopedycznej.

Podziel się z innymi!