Król i królowa – lista wyrazowa z głoskami [r/l]

Zapraszam do zapoznania się z ciekawym ćwiczeniem utrwalającym prawidłową wymowę głoski [r] w opozycji do [l], wspartym gotową do wydrukowania listą wyrazów. Zadanie przeznaczone jest dla dzieci czytających.

Zadanie polega na przyporządkowaniu pasujących do siebie imion króla i królowej [12 par królewskich] oraz dobraniu, spośród przygotowanych słów, herbu dla każdego z nich. Można również losować jedną karteczkę z imieniem a drugą ze słowem i układać z nimi zdania. Oczywiście im śmieszniejsze zdania powstaną, z tym większą przyjemnością dzieci będą ćwiczyć nawet najtrudniejsze słówka.

Król i królowa - lista wyrazowa z głoskami [r:l]

Wydrukuj plik:

Wydrukowaną kartę należy porozcinać wzdłuż linii i podzielić na: królewskie imiona męskie, królewskie imiona żeńskie oraz pozostałe słowa. Wyrazów jest więcej niż par królewskich – pozwala to dziecku na swobodny dobór słów, które mu pasują. Wycięte karteczki można również nakleić na patyczki kreatywne lub na kolorową kartkę papieru.

Do tego ćwiczenia, jako pracę domową, proponuję przygotowanie tabelki z dwoma kolumnami o tytułach: król, królowa. Następnie dziecko losuje 6 imion męskich oraz 6 żeńskich i wpisuje we właściwe miejsca w tabeli. W domu, zadaniem dziecka jest uzupełnienie brakujących imion, tak by powstały pary królewskie. I oczywiście czytamy tabelkę pamiętając o królewskich tytułach.

Moim dzieciom podobała się ta aktywność, mam nadzieję, że Waszym również przypadnie do gustu:)

Dobrej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Zapraszam również do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 7 365 razy, z czego dzisiaj 3 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz