Kolorowe zadanie z głoską [r]

Kolorowe zadanie ze zbitkami [fr, wr, sr, śr, szr, źr, chr, mr] to połączenia dobrze dobranego słownictwa z zadaniem do pokolorowania.

Prezentuje kolejne karty pracy do głoski [r]. Zadaniem dziecka jest uzupełnienie podpisów – dobór właściwego rodzaju gramatycznego i zastanowienie się, które ze zgromadzonych obrazków w rzeczywistości mogą być takie, jak zamieszczone pod nimi podpisy. Te karty pracy dobrze jest wydrukować na zwykłym, białym papierze a ćwiczenie przeprowadzić na przykład w formie kolorowanki połączonej z rozmową.

Kolorowe zadanie z połączeniami [fr-wr]

Karty pracy można wykorzystać oddzielnie, można również połączyć je tworząc bardzo bogaty materiał obrazkowo-wyrazowy do czytania, tworzenia zdań, układania zagadek lub dłuższych wypowiedzi.

Kolorowe zadanie z połączeniami [sr,śr,źr,chr,mr] terapia logopedyczna kolejność wywoływania głoski [r] reranie rotacyzm bezpłatna darmowa karta pracy

Łącząc dwie karty pracy można także stworzyć grę planszową rysując strzałki pomiędzy polami lub układając wycięte obrazki na kształt drogi do przejścia.

Jeśli jedną z kart wydrukujemy podwójnie, nakleimy na kolorowy papier a obrazki powycinamy to stworzymy grę memo.

Możliwości jest bardzo dużo! Zachęcam do korzystania z gotowych rozwiązań, tworzenia własnych i inspirowania podopiecznych do szukania nowych!

Zachęcam do zapoznania się z innymi zadaniami drukowanymi na kolorowych kartkach!

Owocnych ćwiczeń:)


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: