Gra planszowa z głoską [r] – połączenie [pr] i [br]

Prosta logopedyczna gra planszowa utrwalająca prawidłową wymowę głoski [r] w słowach zawierających połączenie [pr] i [br] w nagłosie i śródgłosie wyrazów. Zestaw słów jest przygotowany z zachowaniem czystości fonetycznej. W załączeniu znajduje się plik do pobrania i wydruku.

Proponowana gra to wyścigi ale wygrywa ta osoba, która okrążając planszę „zdobędzie” najwięcej obrazków.

Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 uczestników. Do zabawy potrzebne są pionki, kostka oraz kolorowe liczmany, którymi będziemy oznaczać zdobyte przez uczestników obrazki. Ja używam do tego celu kolorowych, szklanych kropek.

Wszyscy uczestnicy zabawy ustawiają swoje pionki na starcie, najmłodszy rzuca kostką, czyta słowo i oznacza szklaną kropką właściwy obrazek. Dla uatrakcyjnienia gry, można ułożyć zdanie z wylosowanym słowem lub zapisać je w zeszycie logopedycznym.

Wygrywa ten z graczy, który po okrążeniu planszy oznaczył najwięcej obrazków.

Jeśli każdy z uczestników gry dostanie własną, wydrukowaną planszę może w trakcie zabawy kolorować obrazki. Ja jednak proponuję na zajęciach jedynie je oznaczać, tym sposobem oszczędzimy czas a karta pracy pozostanie do wypełnienia do domu.

gra planszowa z głoską [r] połącznie [br] [pr] reranie

Wydrukowana plansza do gry to wspaniały materiał wyrazowo – obrazkowy z głoską [r]. Może posłużyć też jako praca domowa, wtedy dziecko samo gra w grę, czyta i koloruje obrazki a na zajęciach porównujemy, kto zdobył w domu więcej punktów.

Można również poprosić o zaznaczenie głoski [r] w słowach na kolorowo, zapisania w zeszycie wszystkich słów np.: z połączeniem [br] w śródgłosie, ułożenia kilku zdań z wybranymi słowami…

Wspaniałej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Podziel się z innymi!


Podziel się z nami :)
Pomóż nam pisać wartościowe treści!

Postaw mi kawę

Dodaj komentarz