Gra planszowa z głoską [L]

Prosta logopedyczna gra planszowa utrwalająca prawidłową wymowę głoski [L] w słowach, we wszystkich pozycjach artykulacyjnych. Zestaw słów jest przygotowany z zachowaniem czystości fonetycznej, bez głosek opozycyjnych (zawierających słowa z głoskami [j] i [r]). Plik przygotowany do pobrania i wydruku.

Proponowana gra to wyścigi ale wygrywa ta osoba, która okrążając planszę „zdobędzie” najwięcej obrazków.

Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 uczestników. Do zabawy potrzebne są pionki, kostka oraz kolorowe żetony, którymi będziemy oznaczać zdobyte przez uczestników obrazki.

Wszyscy uczestnicy zabawy ustawiają swoje pionki na starcie, najmłodszy rzuca kostką i odlicza pola – dorosły czyta słowo, dziecko powtarza je a następnie oznacza żetonem właściwy obrazek.

Wygrywa ten z graczy, który po okrążeniu planszy oznaczył najwięcej obrazków.

Jeśli każdy z uczestników gry dostanie własną, wydrukowaną planszę może w trakcie rozgrywki kolorować obrazki. Ja jednak proponuję na zajęciach jedynie je oznaczać, tym sposobem oszczędzimy czas a karta pracy pozostanie do pokolorowania do domu.

Gra planszowa z głoską [L]

Wydrukuj grę z zamieszczonego poniżej podglądu:

W momencie, gdy w terapii dochodzimy do pracy nad poprawną wymową głoski [L] w zdaniach, możemy ponownie powrócić do gry. Uczestnicy zadania oznaczają obrazki znajdujące się na środku planszy żetonami w wybranych kolorach a następnie układają z nazwami obrazków zdania. Szczegółowy opis ćwiczenia znajduje się w tym artykule. Serdecznie polecam ten sposób pracy!

Gra w wersji on-line:

Gra planszowa z głoską L - online

Wspaniałej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Jeśli spodobała Ci się praca z tą grą to zapraszam do zakupu:

Kolorowych gier planszowych z głoską w postaci pliku cyfrowego w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydrukowania. E-book składa się z 18 kolorowych plansz do gry z głoskami: [b, c, ć, cz, d, g, k, l, r, tr/dr, pr/br, s, ś, sz, t, w, z, ż] przygotowanych w doskonałej rozdzielczości, gotowej do wydrukowania!

Paczkę gier logopedycznych Moja głoska [L/L’] obejmuje materiały do pracy nad prawidłową wymową głoski [L] oraz jej miękkiego odpowiednika [L’]. Jest to zestaw gotowych do wydrukowania gier dla dzieci pracujących nad poprawną wymową tych głosek. Paczka liczy 119 stron, w tym: 88 stron gier, 6 stron słowniczka obrazkowo-wyrazowego oraz 2 strony słowniczka zajęciowego

Serdecznie polecam!

Obejrzano w sumie 14 257 razy, z czego dzisiaj 9 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz