Gra planszowa z głoską [L]

Prosta logopedyczna gra planszowa utrwalająca prawidłową wymowę głoski [L] w słowach, we wszystkich pozycjach artykulacyjnych. Zestaw słów jest przygotowany z zachowaniem czystości fonetycznej, bez głosek opozycyjnych (zawierających słowa z głoskami [j] i [r]). Plik przygotowany do pobrania i wydruku.

Proponowana gra to wyścigi ale wygrywa ta osoba, która okrążając planszę „zdobędzie” najwięcej obrazków.

Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 uczestników. Do zabawy potrzebne są pionki, kostka oraz kolorowe żetony, którymi będziemy oznaczać zdobyte przez uczestników obrazki.

Wszyscy uczestnicy zabawy ustawiają swoje pionki na starcie, najmłodszy rzuca kostką i odlicza pola – dorosły czyta słowo, dziecko powtarza je a następnie oznacza żetonem właściwy obrazek.

Wygrywa ten z graczy, który po okrążeniu planszy oznaczył najwięcej obrazków.

Jeśli każdy z uczestników gry dostanie własną, wydrukowaną planszę może w trakcie rozgrywki kolorować obrazki. Ja jednak proponuję na zajęciach jedynie je oznaczać, tym sposobem oszczędzimy czas a karta pracy pozostanie do pokolorowania do domu.

W momencie, gdy w terapii dochodzimy do pracy nad poprawną wymową głoski [L] w zdaniach, możemy ponownie powrócić do gry. Uczestnicy zadania oznaczają obrazki znajdujące się na środku planszy żetonami w wybranych kolorach a następnie układają z nazwami obrazków zdania. Szczegółowy opis ćwiczenia znajduje się w tym artykule. Serdecznie polecam ten sposób pracy!

Gra w wersji on-line:

Wspaniałej zabawy i owocnych ćwiczeń!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz