Budowanie zasobu słów – Wielkanoc

Święta Wielkanocne to temat dający wiele możliwości przeprowadzenia ciekawych zadań logopedycznych. Jednym z nich może być zadanie mające na celu budowanie zasobu słów z motywem wielkanocnego zajączka i jajeczka. W załączeniu plik do wydruku.

Na początku należy wydrukować, pokolorować a następnie powycinać zajączki z jajeczkami. Na każdym jajeczku znajduje się zadanie do wykonania mające na celu poszerzenie słownika dziecka. Tak więc dzieci mają na przykład wymienić 5 zielonych rzeczy. Aby zadanie było ciekawsze i bardziej ekscytujące dla dziecka można obrazki schować w różnych miejscach w pomieszczeniu. To zadanie to także dobra okazja do poćwiczenia określania położenia przedmiotów w przestrzeni.

Ćwiczenie może być poprzedzona rozmową o wiośnie, Wielkanocy, tradycjach świątecznych – to pomoże dziecku swobodnie operować potrzebnym słownictwem.

Na karcie znajduje się osiem zadań do wykonania. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania karty pobawcie się wymieniając rzeczy według instrukcji a za każde dobrze wykonane zadanie, niech dziecko narysuje na kartce pisankę:)

Wymień 5:
– rzeczy, które są zielone;
– kwiatów, które kwitną wiosną;
– rzeczy, które kojarzą się z Wielkanocą;
– rzeczy, które są wesołe;
– rzeczy, które są słodkie;
– potraw z jajek;
– oznak wiosny;
– kolorów na jakie można pomalować jajka!

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych kochani!

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz