Śnieżna kula – ćwiczenie oddechowe

Śnieżna kula to fantastyczna zabawka rozjaśniająca zimowe dni. Prawdziwa zabawka w postaci śnieżnej kuli lub własnoręcznie wykonana może być elementem pozwalającym dziecku wyciszyć się. Obserwowanie wirujących, migoczących drobinek działa niesłychanie relaksująco. Myślę, że warto ją mieć na wyposażeniu gabinetu.

Motyw śnieżnej kuli można wykorzystać również jako bazę do ćwiczeń oddechowych. Wystarczy wydrukować jeden z załączonych poniżej szablonów, wyciąć dziurkaczem gwiazdki i nanieść je na kulę przy pomocy słomki.

Do wycięcia płatków śniegu użyłam dziurkacza ozdobnego w kształcie śnieżynki oraz błyszczącego papieru. Przygotowałam również kilka różnych wozrów kul śnieżnych: dla młodszych dzieci bałwanki, choinkę, domek oraz pustą kulę a dla starszych dzieci – pustą kulę z miejscem na własny zimowy rysunek.

śnieżna kula ćwiczenie oddechowe ze słomką do wydrukowania

Pliki są przygotowane w poręcznym formacie, dwa wzory na jednej kartce wydruku.

Zadaniem dziecka jest pokolorowanie obrazka a następnie przeniesienie płatków śniegu za pomocą słomki na śnieżną kulę. Do podanych ćwiczeń można wykorzystać słomki różnej długości oraz grubości. Im krótsza i grubsza słomka tym łatwiej wykonać zadanie. W miarę nabywania wprawy w przenoszeniu obrazków możemy dziecku zaproponować cieńszą i dłuższą słomkę.

Jeśli chcemy, by dziecko wykonało ćwiczenie w domu, płatki śniegu przypnijmy spinaczem do kartki. Natomiast jeśli zadanie ma być jednorazowe to na koniec można przykleić śnieżynki do kuli.

śnieżna kula ćwiczenie oddechowe

To zadanie można również zastosować jako ćwiczenie pionizacji języka. Po ułożeniu śnieżynek wystarczy poprosić dziecko, by zdejmując je z kuli i tyle razy uniosło język do góry na wałek dziąsłowy, ile jest płatków śniegu.

A tu znajdziecie prosty sposób na wykonanie śnieżnej kuli DIY w słoiku. Jest świetna!

Miłej zabawy i owocnych ćwiczeń!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: