Dmuchajka- fruwająca kulka

Dmuchajka to zabawka do ćwiczeń oddechowych. Jest bardzo łatwa do samodzielnego wykonania, z powszechnie dostępnych materiałów a do tego gwarantuje wesołą zabawę! Należy tak wydmuchiwać przez nią powietrze, aby kulka unosiła się w powietrzu. Co ważne- słomkę można wymieniać! Dzięki temu każdy uczestnik zabawy korzysta z niej w sposób higieniczny.

Do przygotowania dmuchajki potrzebne są następujące materiały: plastikowa butelka wraz z nakrętką, nożyczki, dość gruby gwóźdź i kombinerki do jego trzymania, słomka, chusteczka higieniczna.

Z plastikowej butelki odcinamy górę, tak by uzyskać lejek. Następnie trzymając w kombinerkach gwóźdź nagrzewamy go a potem wypalamy nim dziurkę w nakrętce od butelki.

lewitująca piłeczka

Do uzyskanego otworu w nakrętce wkładamy słomkę i zakręcamy ją na lejku. Z chusteczki higienicznej robimy kulkę i umieszczamy w dmuchajce.

dmuchawka latająca kulka

Jako obiekt latający przetestowaliśmy również styropianową kulkę oraz piłeczkę ping-pongowe, ale niezmiennie najłatwiej “lewituje” zwykła jednorazowa chusteczka mocno zmięta w kulkę:)

dmuchajka ćwiczenie oddechowe

Ta zabawka pomaga świadomie gospodarować oddechem, doskonale wypływa na wydłużanie fazy wydechowej. I co dla mnie bardzo ważne- każde dziecko może mieć taką w domu i ćwiczyć samo- bawiąc się:)

Miłej zabawy!!

Obejrzano w sumie 1 754 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę