Logopedyczny kalendarz adwentowy

Święta Bożego Narodzenia to magiczny, mobilizujący do działania czas. W przedświątecznej gorączce warto pamiętać również o systematycznych ćwiczeniach logopedycznych. To zadanie ułatwi nam praca z logopedycznym kalendarzem adwentowym. Kalendarz został przygotowany w formie kolorowanki z ćwiczeniami artykulacyjnymi i oddechowymi ukrytymi pod odchylanymi karteczkami, ozdobionymi świątecznymi obrazkami do samodzielnego kolorowania.

Logopedyczny kalendarz adwentowy mieści się na dwóch stronach wydruku. Do przygotowania kalendarza potrzebne są: nożyczki, kredki lub flamastry oraz dobry klej.

Pracować z kalendarzem można na kilka sposobów:
1. wyciąć i nakleić wszystkie karteczki na raz a ćwiczyć i kolorować po jednym obrazku każdego dnia,
2. ćwiczyć, kolorować i naklejać po jednym obrazku każdego dnia adwentu,
3. pracować z kalendarzem adwentowym na zajęciach logopedycznych – wtedy wykonujemy po 6 ćwiczeń na tydzień, tak aby zdążyć wypełnić cały kalendarz przed świętami.

kalendarz adwentowy logopedia

Obrazki można wycinać niezbyt dokładnie, są nieco mniejsze niż miejsce na ich przyklejenie, w związku z tym nie nachodzą na siebie i swobodnie można pod nie zajrzeć. Aby karteczka z obrazkiem ładnie się odchylała należy posmarować dobrym klejem tylko wyznaczone napisem miejsce. Pozostała część kratki, zawierająca opis ćwiczenia, nie powinna się ubrudzić klejem.

Gotowy logopedyczny kalendarz adwentowy jest fantastycznie kolorowy a jednocześnie zawiera wartościowe ćwiczenia logopedyczne. Praca z kalendarzem wdraża też dziecko do systematycznych ćwiczeń!

logopedyczny kalendarz adwentowy

Jeśli dziecko pracuje z kalendarzem adwentowym w domu, warto wypracować takim systemem ćwiczeń, by każdego dnia wykonywać po 3 zadania – dla przypomnienia wczorajsze, zadanie na dziś i jako wprawkę, ćwiczenie na jutro. Ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe zawarte w kalendarzu są bardzo dokładnie opisane w związku z tym, bez problemu można pracować ze swoim dzieckiem w domu. W razie wątpliwości odnośnie sposobu wykonania ćwiczenia, należy skonsultować się z logopedą pracującym z dzieckiem.

logopedyczny kalendarz adwentowy pdf do wydrukowania

Radosnego oczekiwania na Święta i owocnych ćwiczeń!

Zapraszam serdecznie do przeglądania innych pomysłów na logopedyczne aktywności związane tematycznie z obchodami Świąt Bożego Narodzenia!
Jeśli masz ochotę możesz też zajrzeć na stronę ekodziecko.com w poszukiwaniu pomysłów na aktywności plastyczne lub przepis na świąteczne pierniczki dla dzieci🙂


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: