Ćwiczenia artykulacyjne – Wielkanoc

Zestaw ćwiczeń artykulacyjnych przygotowany do przeprowadzenia w czasie poprzedzającym Wielkanoc. Ćwiczenia mają na celu wypracowanie właściwej pozycji języka, przygotowują do wywołania głosek wymagających uniesienia czubka języka ku wałkowi dziąsłowemu. Z niewielką modyfikacją posłużą również do pracy nad wypracowaniem dojrzałego sposobu połykania i innych zadań usprawniających aparat artykulacyjny.

Zadania polegają na malowaniu na niby pisanek. Prosimy dziecko, by wybrało sobie kolor, dajemy go na niby na czubek języka i malujemy podniebienie. Zaczynamy od miejsca tuż za ząbkami i dokładnie zamalowujemy całe podniebienie! Następnie wybieramy inny kolor i czubkiem języka kreślimy na podniebieniu wzory, w jakie są pomalowane pisanki! Na koniec ćwiczenia bierzemy na niby gumkę i wycieramy całe podniebienie. Trzeba to zrobić dokładnie, bo śmiesznie byłoby biegać z podniebieniem w kropki;) Dodatkowo można wypłukać buzię z resztek farby i łyknąć dla odświeżenia wody. To wartościowe ćwiczenie dla dzieci z infantylnym sposobem połykania.

W nagrodę za ciężką pracę, dziecko może pomalować pisanki i rozwiązać labirynt. W czasie kolorowania należy przypomnieć dziecku o pozycji spoczynkowej języka!

Karta do ćwiczeń artykulacyjnych z pisankami Wielkanoc

Zamieszczona poniżej karta pracy do pobrania zawiera 4 zestawy pisanek. Można ją zatem rozciąć i pracować jednocześnie z czwórką dzieci, wykonywać kolejno wszystkie zadania w trakcie zajęć logopedycznych lub wkleić do zeszytu jako pracę domową.

Ćwiczenia artykulacyjne z pisankami na Wielkanoc

Wydrukuj plik:

Zachęcam do zapoznania się z innymi propozycjami na zajęcia logopedyczne przeprowadzane w okresie Wielkanocy.

Dobrej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 5 804 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz