Ćwiczenia artykulacyjne – Halloween

Intensywne ćwiczenia artykulacyjne przygotowane w formie zabawy z kostką do gry. Zadanie zawiera 6 ćwiczeń usprawniających aparat artykulacyjny a każde z nich jest przeprowadzone w towarzystwie kotka przebranego na Halloween.

Do przeprowadzenia zabawy potrzebna jest kostka do gry oraz kredki. Dziecko może ćwiczyć samodzielnie lub w grupie, pod warunkiem, że każdy uczestnik zabawy ma swoją planszę:)

Zadaniem dziecka jest rzucenie kostką i wykonanie ćwiczenia zgodnie z instrukcją zawartą na karcie! Po wykonaniu ćwiczenia trzeba pokolorować obrazek. Jeśli zabawa odbywa się w grupie, gracze kolejno rzucają kostką, ćwiczą i kolorują obrazki. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy pokoloruje wszystkie obrazki.

Na zakończenie, trzeba policzyć wszystkie pająki jakie są ukryte na karcie pracy i wykonać dodatkowe ćwiczenie.

Ćwiczenia artykulacyjne - halloween

Jeśli jakieś zadanie zostało już wykonane, ruch przepada i trzeba przekazać kostkę kolejnemu graczowi. Dla przykładu, jeśli dziecko ma już pokolorowane obrazki o numerach 1, 2, 3, 4 i 6 a na kostce wypadło 2 to przekazuję kostkę koledze. Zadanie jest zakończone dopiero wtedy, gdy na kostce wypadnie 5 i wszystkie obrazki zostały pokolorowane.

To ćwiczenie świetnie się sprawdzi jako element halloweenowych zajęć logopedycznych!

Karta do wydruku składa się z dwóch części – u góry mamy kostki z numerami oraz kotki, na dole znajdują się opisy poszczególnych ćwiczeń artykulacyjne oraz przyporządkowane do nich ilustracje. Oczywiście dolną część można odciąć i wyrzucić a do obrazków zamieszczonych u góry karty wymyślić własne ćwiczenia artykulacyjne, dopasowane indywidualnie do potrzeb dziecka.

Ćwiczenia artykulacyjne na halloween

Wydrukuj plik:

Owocnych ćwiczeń!!

Obejrzano w sumie 3 804 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz