Rotacyzm - kreatywny zestaw do ćwiczeń połączenia [kr]

Zestaw kolorowych patyczków kreatywnych do terapii rotacyzmu - zadanie ćwiczące prawidłową wymowę połączenia [kr]. Dodatkowo rozwijaja pomysłowość i sprawność manualną w atmosferze radosnej zabawy plastycznej. Zadaniem dziecka jest wylosowanie, odczytanie cyfry i słowa, połączenia ich w logiczną całość i wykonania rysunku z użyciem kolorowych kropek.

Read more: Rotacyzm - kreatywny zestaw do ćwiczeń połączenia [kr]

Prawda czy nieprawda?- zabawa logopedyczna utrwalająca wymowę głoski [r]

"Prawda czy nieprawda?" to dynamiczna, pełna śmiechu zabawa logopedyczna. Ćwiczy prawidłową wymowę głoski [r] w połączeniu [pr] zarówno w nagłosie jak i śródgłosie słowa. Można bawić się w nią zarówno z jednym jak i kilkorgiem dzieci.

Zabawa jest zmodyfikowaną na potrzeby zajęć logopedycznych wersją zabawy "Prawda czy plotka?" i pochodzi z książki: "W co i jak się bawić" I. Dudzińska, T. Fiutkowska.

Read more: Prawda czy nieprawda?- zabawa logopedyczna utrwalająca wymowę głoski [r]

Rewolucja w kurniku- ćwiczenia artykulacyjne przygotowujące do wymowy głoski [r]

Krótka bajeczka logopedyczna o kogucie i kurze połączona z ćwiczeniami artykulacyjnymi przygotowującymi do prawidłowej wymowy głoski [r].

Rewolucja w kurniku

Kogut wstał rankiem jakiś nadąsany. Wychylił głowę z kurnika, rozejrzał się (język wędruje od prawego do lewego kącika, od nosa do brody) i spytał kury co tu zrobić. Nastroszona kura właśnie zamiatała grzędy (dotykamy górnych ząbków).

Read more: Rewolucja w kurniku- ćwiczenia artykulacyjne przygotowujące do wymowy głoski [r]

Additional information